آیا این طرحی شماتیک از نوت پد سرفس مایکروسافت است؟

آیا این طرحی شماتیک از نوت پد سرفس مایکروسافت است؟

به نظر می رسد بر خلاف تصور بسیاری مایکروسافت هنوز ایده دفترچه یادداشت دیجیتال «Courier» را کنار نگذاشته، بلکه در حال توسعه این ایده در قالب محصولی جدید از خانواده سرفس است.

به تازگی پتنتی به نام این کمپانی به ثبت رسیده که یک گجت تا شونده مشابه یک دفترچه یادداشت را به نمایش می گذارد. ماجرا وقتی جالب تر می شود که بدانیم پتنت مذکور به نام مهندسی از تیم سرفس به ثبت رسیده که بسیاری از پتنت های مرتبط با محصولات این سری به نام او ثبت شده است.

لولای گجت مورد بحث طوری طراحی شده که اجازه می دهد دو نمایشگر مجزای دستگاه به طور کاملاً افقی در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک نمایشگر بزرگ را تشکیل دهند. حتی امکان باز شدن لولاها بیش از ۱۸۰ درجه همانند لپ تاپ های یوگای لنوو نیز وجود دارد. به عبارت دیگر، محصول مورد بحث هم می تواند یک نوت پد کوچک باشد و هم یک تبلت تاشونده.

تمرکز پتنت مورد بحث روی طراحی لولاهای این گجت و نحوه عملکرد آنهاست، بنابراین هیچگونه اطلاعاتی در خصوص نرم افزار یا سخت افزار به کار رفته در آن ارائه نمی دهد. گرچه شاید ویندوز گزینه اصلی در این میان باشد، اما احتمال بهره مندی از یک سیستم عامل اختصاصی نیز با توجه به کاربری آن دور از انتظار نیست.

گرچه در تصاویر پیوست شده به این پتنت هیچ اثری از قلم استایلوس نیست، اما شنیده های پیشین و پتنت های قبلی ما را به این نتیجه می رساند که مایکروسافت قصد دارد در این گجت تجربه ای کامل از یادداشت برداری را برای کاربر فراهم آورد. ایجاد چنین تجربه ای بدون حضور قلم استایلوس ممکن نخواهد بود.

The post آیا این طرحی شماتیک از نوت پد سرفس مایکروسافت است؟ appeared first on دیجیاتو.

استاندارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *